Sk VTJ Rapid Liberec – TJ Tatran Bílý Kostel  1:3 (1:1)

Branka: 33. Šikýř (pk)

Razhodčí: Vachek, Nádeník, Vrtal

Sestava: Dvorský, Horáček, Kadlec (77.Lukáč), Mikeš, Proche (70. Košnar), Podhora, Snášel, Cverčko, Jerie (63. Andrš), Železný, Šikýř

V prvním kole Krajského poháru jsme na svém hřišti přivítali tým hrající Krajský přebor Tatran Bílý Kostel. Utkání to bylo vyrovnané, kdy rozhodly individuální chyby.

Od začátku utkání jsme byli aktivní a snažili jsme se soupeře zatlačit na vlastní polovinu. Výsledkem toho byl jasný faul hostujícího matadora Libora Janáčka na Honzu Železného. Píšťalka hlavního sudího zůstala ovšem němá. Poté na chvilku převzali otěže hostující hráči a na pár minut přikovali naše hráče před vlastní pokutové území. Nanešetěstí jsme tento  nápor ustáli bez obdržené branky. Patnáct minut před koncem se do rychlého protiútoku dostal Železný, dostal se za posledního hráče hostí a před zakončením přišel faul v pokutovém území. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil ve 33 min. Šikýř – 1:0. Vedení nám bohužel vydrželo pouze 7 min. Hosté vhodili dlouhý aut do našeho malého vápna, kde byl nepokrytý hostující hráč a hlavou na přední tyč vyrovnal skóré – 1:1.

Druhý poločas jsme výsledkově nezvládli. Sice jsme si vytvořili několik velkých šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Nejprve mohl jít sám na branku Podhora, ale míč se mu zamotal pod nohy. Další velkou šanci měl Andrš, kdy se k němu odrazil míč od tyče, bohužel z dvou metrů nedokázal trefit odkrytou branku. Jak už to tak u nás bývá, když nedokážeme vstřelit branku my, tak jednoduše dokážeme obdržet. V 80 min. jsme zbytečně ztratili míč na půlce hřiště. Soupeř se jednoduchou přihrávkou zbavil dvou našich rozhozených obránců a po samostatném nájezdu dokázal prostřelit Dvorského – 1:2. Bohužel obdržená branka vzala našemu týmu veškerý vítr z plachet. Třetí branka do naší sítě přišla 88 min. Hostující hráč dostal až moc prostoru na hranici našeho pokutového území. Průnikovou přihrávkou mezi tři naše statické hráče oslovil spoluhráče a ten s trochou štěstí prostřelil Dvorského – 1:3.