ARSENAL Česká Lípa : SK VTJ RAPID Liberec   1:3 (0:2)

Sestava: Kulich – Bohata, Kadlec, Košnar, Vrňata – Jech (84′ Glod), Noel – Straka, Šůma, Vig – Železný (C); do hry nezasáhl Gschwentner.

Branky: 32′ Vig, 42′ Noel, 61′ Železný – 68′ Džudža

Průběh: Zápas začal velmi opatrně a během první dvacetiminutovky jsme neviděli žádné ohrožení branky. Postupem času ale začali hráči Rapidu přidávat do tempa. Jednu ze šancí měl Tomáš Straka, který si skvěle seběhl do středu hřiště, ale střela mu vůbec nesedla a branku o pár metrů minul. Hosté nemuseli smutnit dlouho, protože ve 32. minutě je po krásné individuální akci a zakončení z levé strany poslal do vedení Pavel Vig. Iniciativa byla na straně libereckých, kteří se snažili navýšit skóre. To přišlo tři minuty před poločasem. Dominik Noel si zpracoval míč na hraně velkého vápna, nad ničím nepřemýšlel a namířil ho k pravé tyči. Domácí brankář si sice na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal – 0:2.

Druhé dějství začalo opět v poklidnějším tempu. Diváky ze sedadel zvedl až Jan Železný v jednašedesáté minutě. Skvěle hrající Pavel Vig se prokličkoval až před branku, kde oslovil hostujícího kapitána, ten poloprázdnou branku trefil neomylně. Domácí, ale třetí inkasovaná branka nepoložila, ba naopak. Zvýšenou aktivitou vybojovali pouze čestný gól z 68. minuty. V závěru už si hráči Rapidu nechtěli způsobit žádné komplikace v cestě za třemi body a v poklidu kontrolovali balón. Po prvním zápase jarní části sezóny se tedy mohou radovat hráči z Liberce.

16. kolo Krajského přeboru U19 je naplánováno na sobotu 26. 3. 2016 od 10:00 hod. Na našem hřišti přivítáme tým Semily/Bozkov.