TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou – SK VTJ Rapid Liberec 3:2 (1:1)

Branky: 32. a 56. Šikýř

Sestava: Dvorský – Proche, Horáček, Mikeš, Andrš – Slatinka, Stuchlík, Halama L. (83. Kejdana), Jerie (72. Dušák), Cverčko – Šikýř

ŽK: Horáček, Šikýř, Stuchlík, Slatinka, Jerie

Průběh:

V 16. kole jsme zajížděli do nedaleké Stráže nad Nisou. V podzimním měření sil jsme tento tým porazili 3:2, a tak jsme věděli, že jarní odveta nebude lehká. Bohužel nám nenahrával ani fakt, že toto utkání se odehrálo na přírodní, silně podmáčené trávě. Pro náš tým to byla první jarní zkušenost a tímto přírodním povrchem.

Do utkání jsme vstoupili opatrně. Domácí se více tlačili do útoku a náš tým se především bránil. Do první šanci našeho týmu se dostal Jerie. Bohužel z 11 metrů nedokázal, nikým neatakován, trefit domácí branku a přestřelil. Domácí nezaháleli a svoji první velkou šanci měl o pár minut později. Vyražený míč Dvorským se snažil dostat do branky domácí hráč, ale Mikeš byl proti a dobrým postavením dokázal zblokovat dorážku. První branka utkání přišla ve 22 min. Domácí hráč se dostal před Dvorského a dokázal svoji příležitost proměnit – 1:0. Naštěstí náš tým dokázal brzo zareagovat. Ve 32 min. prokázal svoje střelecké kvality Šikýř a po přesném centru od Jerieho dokázal překonat domácího brankáře.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji. Drželi jsme více míč na svých kopačkách a na těžkém terénu jsme se snažili kombinovat. Zlepšená hra přinesla ovoce ve 56 min. Halama vystihl na středu hřiště rozehrávku domácích a oslovil nabíhajícího Šikýře. Ten v samostatném úniku nezaváhal a rozvlnil síť – 1:2. I po vedoucí brance jsme byli nadále aktivní. Domácí se zmohli pouze na dlouhé nákopy, ale s těma si naše obrana věděla rady. Do další velké šance se dostal opět Jerie. Svůj samostatný unik nedokázal proměnit, protože v poslední chvíli si ukopl míč a vše vyřešil domácí brankář. Do další 100% šance se dostal Šikýř, ale svoji brankovou příležitost, kdy se ocitl sám před brankářem, nedokázal  proměnit v pojišťovací branku. Aby toho nebylo málo, tak do další brankové příležitosti se dostal Jerie. Ale jeho střela skončila vysoko nad brankou. Jak se později ukázalo, tak tyto šance nás stály body. Závěrečná patnáctiminutovka patřila domácím. Nebylo to jejich zlepšenou hrou, ale našim výpadkem v koncentraci. Vyrovnávací branka přišla v 75 min. Domácí rozehrávali st. situaci na půlce hřiště. Dlouhý nákop do našeho vápna a nedůrazu našich hráčů se míč odrazil k domácímu hráči a ten z 2 m dokázal prostřelit Dvorského – 2:2.  Pohroma pro náš tým přišla o tři minuty později. Špatnou rozehrávku Halamy zachytil domácí kapitán a střelou z velkého vápna trefil tři body pro svůj tým – 3:2.

Foto z utkání ve fotogalerii

Příští týden v neděli 3. dubna 2016 od 16:30 hod. přivítáme na našem stadionu v Pavlovicích lídra soutěže Slovan Hrádek nad Nisou. V podzimním měření sil jsme soupeři podlehli v poměru 1:2.