SK VTJ RAPID Liberec – SK Semily    3:0  (2:0)

Sestava: Kulich – Bohata, Kadlec, Jech, Vrňata – Košnar, Noel – Straka (72′ Gschwentner), Šůma (80′ Glod), Vig (46′ Škeřík)– Železný (C)

Branky: 17′ Vig, 19′ Železný, 54′ Straka

Průběh: Domácí vstoupili do utkání velmi sebevědomě a tvořili hru, k zakončení se ovšem dlouho nedostávali. To změnil v 17. minutě Pavel Vig, který si obehrál hráče na levém křídle a z hranice malého vápna propálil brankáře Semil. Hosté byli zaskočení, což podpořil druhý gól, o který se postaral kapitán Rapidu Honza Železný, který dostal po střele z prvního doteku míč za záda bezmocného gólmana hostí. Tempo ani obraz hry se nadále neměnil. Jasnou převahu měli domácí. O další branky je připravilo nepřesné zakončení z hranice velkého vápna.

Po poločase se hra zklidnila, což byl důsledek bezpečného vedení domácích a snaha hráčů Semil také nenaznačovala tomu, že by se skóre mělo měnit. Až v 53. minutě balón doplachtil přibližně na hranici penaltového puntíku, kde se po zmatcích dostal k balónu Tomáš Straka a upravil stav utkání na 3:0. O osudu zápasu bylo víceméně rozhodnuto. Za potlesku publika postupně odešli střídat Tomáš Straka s Josefem Šůmou, které nahradili Roman Gschwentner a Vladislav Glod. Do konce zápasu jsme se většího rozruchu před brankou dočkali pouze po nepovedeném vyhození domácího gólmana Bronislava Kulicha. Napodruhé už dokázal kulatý nesmysl zkrotit a tak z toho byl jen další potlesk z tribun. Po devadesáti minutách tedy berou všechny tři body po vítězství hráči Rapidu.

17. kolo KP U19 je naplánováno na neděli 3. 4. 2016 od 10 hodin na hřišti Vesce.