SK VTJ Rapid Liberec – TJ Slovan Hrádek nad Nisou 3:3 (2:1)

Branky: 2´ Lukáč, 11´ Šikýř (PK), 51´ Kejdana

Sestava: Dvorský – Proche, Lukáč, Mikeš, Horáček – Stuchlík (80´ Jerie), Halama L., Cverčko, Slatinka (71´Andrš), Kejdana – Šikýř

ŽK: Dvorský, Mikeš, Stuchlík, Cverčko, Lukáč

Rozhodčí: Vydra, Špidlen, Maruška

Průběh:

V druhém domácím utkání jsme na svém hřišti přivítali první tým tabulky z Hrádku nad Nisou. Bohužel hlavní plocha nebyla stále způsobilá, a tak jsme utkání museli odehrát na malé umělce.

Od první minuty bylo jasné, že na tomto hřišti moc pěkného, fotbalového k vidění nebude. Bojovalo se o každý centimetr na hřišti. Ve 2´ jsme dokázali zaskočit tým hostů naší největší zbraní, dlouhým autem. První aut dokázali hostující hráči nebezpečí odvrátit, ale druhý pokus byl pro náš tým gólový. Halama našel i přes teč brankáře hlavu Lukáče a ten rozvlnil síť – 1:0. Za pět minut mohlo být ještě veseleji. Přihrávka Halamy uvolnila Šikýře, který se řítil sám na branku. Hostující hráč zatáhl za ruční brzdu a Šikýře fauloval. Na hlavního sudího Vydru byla asi 8 min. moc brzká na vyloučení a tak vytáhl pouze žlutou kartu. V 11´jsme se dočkali druhé branky. Unikající Cverčko byl faulován D. Holečkem ve vápně a následoval pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Šikýř a nezaváhal – 2:0. Hosté po tomto šoku přidali a ve 13´dokázali snížit. Dlouhý nákop z půlky hřiště našel hlavu Skrbka a ten nikým neatakován překonal Dvorského – 2:1. V následujících minutách se spíše válčilo než hrálo kombinačně. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté ve 37´. Špatný odkop Dvorského zachytil hostující Rob a po následném faulu Dvorského ve vápně měli hosté výhodu penalty. K zahrání se postavil Černohorský, ale neuspěl. Jeho tvrdou střelu k tyči dokázal Dvorský vyrazit.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem co nejdéle udržet příznivý stav a pokusit se vstřelit další branku. Vše se začalo naplňovat v 51´ kdy po špatném vyhodnocení situace se do gólové šance dostal Kejdana, který střelou pod brankářem rozvlnil síť – 3:1.  Této nezvyklé situaci pro hosty zřejmě podlehl i hlavní sudí a začal vytvářet jednu standartní situaci za druhou pro hosty. V 61´mohl snížit hostující Skrbek, ale jeho pohotová střela z 25 m skončila na spojnici břevna a tyče. V 67´ hostující tým dokázal snížit. Naše defenziva nedokázala odvrátit závar ve vápně po centru a toho využil Černohorský. Krásnou střelou vymetl pavučinu v brance Dvorského – 3:2. V 70´bylo srovnáno. Hostům byl nabídnut další trestný kop z 20 m. Pěknou střelu přes zeď dokázal Dvorský vyrazit do břevna, ale bohužel naše obrana zaspala a hostující hráč Kapras dokázal dorazit míč do sítě – 3:3.  Pět minut před koncem jsme mohli jít do vedení. Po dlouhém autu a následné nepřehledné situaci skončil míč na břevně, o kterého se míč odrazil za brankovou čáru. Bohužel hlavní rozhodčí ani asistent tuto situaci nechtěli vidět jako brankovou, a tak se na skóre nic nezměnilo. Mnohdy bylo „zvláštní“ jak rozhodčí dokázali přehlížet plno zákeřných zákroků hostů. Ale i takový je fotbal.

Vzhledem k postavení hostujícího týmu by byl pro nás před utkáním bod dobrý. Ale zejména neudržení dvojitého vedení o dvě branky v utkání nás mrzí a bod je pro nás ztráta.

Foto z utkání ve fotogalerii

Dalším našim soupeřem bude v sobotu 9. 4. 2016 od 16:30 hod. Rovensko pod Troskami. Tento tým nás dokázal na našem hřišti porazit 3:2.