Sk VTJ Rapid Liberec – FK Přepeře   0:2 (0:1)

ŽK: Kadlec, Soukeník

Sestava: Paidar, Horáček,Halama L., Kadlec (84. Košnar), Böhm, Stuchlík, Snášel, Slatinka (55. Andrš), Soukeník, Šikýř, Železný (46. Jerie)

V zamračeném nedělním odpoledni jsme na našem stadionu přivítali vedoucí tým soutěže z Přepeř. Soupeř prozatím proplouvá soutěží bez větších problémů, a tak jsme se chtěli pokusit o překvapení kola a nějaký ten bodík urvat. Počasí v týdnu nepřálo fotbalu, proto jsme museli utkání odehrát na umělce, protože hlavní travnatá plocha byla nezpůsobilá.

Od začátku utkání hosté drželi míč častěji na svých kopačkách, ale veškeré útočné akce končily v dostatečné vzdálenosti od domácí branky. V 15 min. se soupeř po rychlé křídelní akci dostal k centru, bohužel po nás si tento centr srazil hlavou do vlastní branky Horáček – 0:1. Náš tým vycházel z kvalitní obrany do rychlých protiútoků. Po jednom z nich se do zakončení dostal Šikýř který mohl skórovat, bohužel pro nás střela nebyla razantní a hostující brankář si s šancí lehce poradil. Za pár minut jsme zahrávali rohový kop. Po nacvičeném signálu se v brankové příležitosti opět objevil Šikýř.  Ale ani tato situaci, kdy zakončoval z malého vápna nevedla k vyrovnávací brance. Soupeř si vypracoval první velkou šanci kolem 30 min. kdy po přenesení hry  centroval Petřík, ale gólovku Ježka Paidar skvěle vychytal.

Druhý poločas začal s jednou změnou, kdy zraněného Železného nahradil Jerie. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Soupeř držel míč a my se snažili o rychlé brejky. V 55 min. přišla druhá branka soupeře. Špatnou rozehrávku dokázal potrestat Ježek, který se za obranu dostal po přihrávce Petříka – 0:2. Naši hráči se ale nevzdali a stále bojovali. Do šance se dostal Jerie, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče hostující branky.  Další velkou příležitost jsme si vytvořili v 65 min. Centr Jerieho bohužel skončil nevyužit, protože Šikýř na zadní tyči na míč nedoskočil. Poslední velká šance přišla dvě minuty před koncem, kdy se po centru z levé strany dostal do šance Andrš, ale nepochopitelně si metr za malým vápnem zpracovával míč místo rychlého zakončení a hostující brankář vše vyřešil.

Soupeř prokázal svoji herní kvalitu a vyhrál díky se své efektivitě. Na velké šance to bylo 4:2 v náš prospěch, bohužel naše zakončovací nemohoucnost nás stála body. V tomto utkání jsme museli 3x vynuceně vystřídat pro zranění a to není moc dobrá zpráva před středeční dohrávkou v Rynolticích a sobotním utkání ve Stráži n. N.