SLOVAN Vesec – SK VTJ RAPID Liberec    0:3  (0:1)

Sestava: Kulich – Bohata, Kadlec, Jech, Vrňata – Košnar (C), Noel – Gschwentner, Šůma, Škeřík– Straka (76′ Glod)

Branky: 30′ Gschwentner, 53′ Gschwentner, 62′ Straka

Osobní tresty: Zachoval 69′ – Kulich 69′

Průběh: Jen pár vteřin od úvodního výkopu stačilo hráčům Rapidu k vytvoření první gólové šance. Tomáš Straka se po centrovaném balónu dostal k zakončení, které skončilo na spojnici tyčí. Hosté v nastoleném trendu pokračovali a měli více ze hry. Hráči Vesce se za půlící čáru dostávali jen sporadicky, a když tak křížným nákopem z obrany. Převahu žlutočervených využil ve 30. minutě navrátilec do sestavy Roman Gschwentner, který si skvěle naběhl na vysoký balón, který z malého vápna uklidil mimo dosah brankáře do sítě – 0:1. Domácí se ve zbytku poločasu snažili o vyrovnání. Pozorná obrana Rapidu je však nepouštěla do zakončení a tak mohl Bronislav Kulich v brance zůstat klidný.

Ve druhém dějství se obraz hry výrazně nezměnil a tempo Veseckých lehce opadlo. Toho opět využil Roman Gschwentner. V 53. minutě skóroval podruhé, opět z bezprostřední blízkosti – 0:2. Tomu zápas vyšel na výbornou ve všech směrech. O devět minut později unikl na pravém křídle. Jeho nízký centr našel přesně na penaltě Tomáše Straku, který se nemýlil – 0:3. Zbývající půlhodinka byla značně rozkouskovaná, což bylo dáno hlavně střídáními a přitvrzením v soubojích ze strany domácích. Ti se dopouštěli spousty faulů, ze kterých pramenily nebezpečné standardky. Žádnou z nich ale nedokázali hosté využít a tak zápas skončil výhrou Rapidu, který na Jaře zatím neztratil ani bod.

18. kolo KP U19 je naplánováno na sobotu 9. 4. 2016 od 10 hodin na domácím hřišti přivítáme hráče Mimoně.