Sk VTJ Rapid Liberec – FK Stráž pod Ralskem    1:1 (0:1)

Branka: 65. Šikýř

ŽK: Mikeš, Snášel

Sestava: Dvorský, Proche, Soukeník, Halama, Böhm, Snášel, Stuchlík (81. Horáček), Cverčko, Andrš (61. Jerie),Železný (44. Mikeš), Šikýř

Po velice špatném výkonu v minulém utkání ve Stráži n. N. jsme na našem stadionu hostili druhý tým tabulky taktéž Stráž, ale tu pod Ralskem. Do utkání jsme vstupovali s jasným cílem urvat tři body. Konešně jsme mohli odehrát utkání na přírodní trávě, bohužel náš správce zaspal se sekáním a tráva byla nefotbalově vysoká. Proto mnohdy vázla kombinace oběma týmům.

V celkového hlediska je konečná remíza zasloužená. Hosté byli lepší v prvních 15 ti minutách, kdy náš tým moc nepouštěli do hry. Hosté se ujali vedení už v 7 min, kdy dokázali proměnit rychlý protiútok po levé straně – 0:1. Našemu týmu chyběla kvalita ve finální fázi a tak jsme se nemohli dostat do kvalitního zakončení. Když už jsme vstřelili branku těsně před poločasem, tak nebyla uznána pro ofsajd našeho hráče. Bohužel před koncem prvního poločasu jsme museli nuceně vystřídat, kdy se nám zranil po špatném došlápnutí Honza Železný (těžký výron v kotníku).

V druhém poločase se naše hra zlepšila. Byli jsme více na míči a konečně se dostavily i šance. Jednu z nich jsme dokázali proměnit, kdy centr kapitána Procheho pěkně připravil Jerie pro Šikýře a ten skluzem pod padajícím brankářem rozvlnil sít – 1:1. Další šance přišly zanedlouho. Dva dlouhé auty hosté horko těžko odvraceli z brankové čáry, kdy v prvním případě vyhlavičkoval hostující obránce z brankové čáry a v druhém případě naše nemohoucnost ovládla našeho útočníka v bezprostřední blízkosti hostující branky. Poslední velkou šanci jsme si vytvořili v poslední desetiminutovce, kdy si na trestný kop Halamy nejlépe naběhl Jerie, ale jeho hlavička ze středu malého vápna skončila vedle branky. Hosté v průběhu druhého poločasu předvedli několik nebezpečných protiútoků, ale ani oni se nesetkali s přesnou muškou.

Příští týden jedeme na horkou půdu do Cvikova, kde nás čeká důležité utkání o šest bodů.