Sk VTJ Rapid Liberec – TJ Sokol Doubí   2:2 (0:1)

Branky: 55. Stuchlík, 63. Šikýř

ŽK: Stuchlík

Sestava: Paidar, Kadlec, Halama, Soukeník, Slatinka, Stuchlík (90. Proche), Snášel, Kejdana, Cverčko, Podhora (46.Jerie), Šikýř (78. Lukáč)

Velké derby bez vítěze.

Za parného nedělního počasí náš tým hostil tým z nedalekého Doubí. Soupeř se v posledních kolech herně i střelecky trápil.  Náš tým v posledních čtyřech utkání získal 10 bodů a dotáhl se na dostřel první pětice. Ale jak už to tak bývá, derby nemá favorita.

Utkání to bylo od začátku svižné a na hostujícím týmu nebyl vidět herní výpadek předešlých utkání. Náš tým se snažil vycházet ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků. Bohužel naše snaha vždy končila před velkým vápnem soupeře. Do první velké šance se dostal Podhora ve 30 minutě. Bohužel přesný centr Cverčka nedokázal proměnit ve vedoucí branku našeho týmu, místo toho střelou ohrozil pomezního rozhodčího na lajně. První změna skoré přišla ve 40 min. Naši kombinaci jsme nedokázali proměnit v přesnou finální přihrávku a následné zakončení, místo toho přišel rychlý protiútok hostů, ze kterého se dostali do vedení díky štastné, ale přesné střele Šimka z 20 m – 0:1.

Do druhého poločasu náš tým nastoupil s jednou změnou, kdy Jerie nahradil nevýrazného Podhoru. Soupeř se zaměřil na defenzívu a soustředil se na rychlé brejky. Vyrovnání přišlo v 55 min. K míči se dostal sváteční střelec Stuchlík, napřáhl z 25 m a hostující brankář Jirák byl bez šance – 1:1. Náš tým ještě slavil, kdy se začali radovat i hosté. Po rozehrávce se dostali do rychlého útoku a křižnou střelou Hajek rozvlnil síť za Paidarem – 1:2. To byla studená sprcha pro domácí tým. Naštěstí jsme na srovnání nečekali dlouho. V 63 min. jsme zahrávali standartní situaci. Centr Halamy prodloužil Soukeník na Šikýře a ten se se štěstím prosadil – 2:2.  Do konce utkání se mohl stav několikrát změnit. Soupeř orazítkoval břevno Paidarovy branky, naši hráči několikrát střelecky ohrozili branku hostí. Poslední dvě velké šance příšly v 90 min. Hostující Kovařík se dostal za obranu a tváří v tvář s brankářem svoji šanci zahodil a vysoko přestřelil. Na druhé straně se sám před brankou ocitl po centru Kejdana, ale branku o pár decimetrů minul. Následně bylo utkání ukončeno.

VZHLEDEM K PRŮBĚHU UTKÁNÍ JE NEROZHODNÝ STAV SPRAVEDLIVÝ PRO OBA TÝMY.