Rovensko pod Troskami – Sk VTJ Rapid Liberec   2:3 (1:2)

Branky: 11. Halama, 32. Šikýř, 61. Kejdana

ŽK: Lukáč

Sestava: Dvorský, Proche (58. Jerie), Halama, Kadlec, Slatinka, Stuchlík (72. Horáček), Snášel, Cverčko, Soukeník, Kejdana, Šikýř (90. Lukáč)

Za krásného sobotního počasí nás hostil druhý nejlepší tý soutěže z Rovenska. Hřiště bylo velice dobře připravené, a tak nic nebránilo kvalitnímu fotbalu.

Od začátku se domácí tlačili před naši branku a byli nebezpeční. Naštěstí jsme dokázali kontrovat úvodní brankou v 11 min. Halama centroval z pravé strany do pokutového území, domácí hráč tečí změnil směr míče a ten se od tyče odrazil za zadá domácího brankáře – 0:1.  Vedení nám vydrželo pouze 11 minut. Autové vhazování domácích hráčů na půlce hřiště proměnili v rychlou akci po levé straně, následoval centr do vápna a domácí kanonýr Koubek už věděl jak zařídit vyrovnání – 1:1. Domácí se i nadále snažili o kvalitní útočnou fázi, ale v dnešním utkání neměli dostatek štěstí v proměňování svých příležitostí. Ve 32 minutě jsme se dostali opět do vedení. Slatinka se dokázal uvolnit na levé straně hřiště. Následoval centr na našeho kanonýra Šikýře, který svojí dosledností dokázal míč dopravit až do sítě – 1:2.

Vedení nám vydrželo do 55 minuty. Domácí hráč Malý se dokázal prosadit po samostatném nájezdu, kdy ho nevídanou  minelou oslovil  Soukeník – 2:2. Naštěstí jsme dokázali reagovat poměrně rychle. V 61 minutě dokázal svojí akci proměnit ve vedoucí branku Kejdana, kdy z levé strany prostřelil brankáře – 2:3. Zbytek utkání proběhl ve znamení marné snahy domácích hráčů o zdolání naši defenzívy. Několikrát při nás stálo štěstí, ale to k fotbalu patří. A tak jsme si odvezli hodně vydřené tři body.