Víkend z pohledu Rapidu #1

Herní víkend 2.4. – 3.4. 2022.

Své první jarní utkání odehrály týmy Rapidu Liberec od chlapů až po přípravky. A-tým se představil na horké půdě ve Cvikově, kam jel pod vedením trenéra U19 Pavla Jakubce, na úkor zraněného trenéra Václava Routy. Podzimní utkání vyhráli cvikovští 5:1, takže bylo co vracet.
Úvodní minuty patřily hostujícímu Rapidu, který se ale nedostával do větších brankových příležitostí. První šanci domácích využil Samuel Záhorský a výstavní trefou z dálky otevřel v 9. minutě skóre. Rapid si v průběhu prvního poločasu vytvářel další šance, ale většina mířilo mimo bránu nebo je likvidoval domácí brankář. Ve 34. minutě rohovým kopem našel Jakubec hlavu Vimmera a mohlo se poprvé slavit – 1:1. Do konce poločasu už se nic zásadního nestalo.
Do druhého poločasu vstoupil Rapid aktivně a po chybě domácího stopera se Gschwentner dostal do samostatného úniku, bránu bohužel netrefil a potvrdilo se pravidlo „nedáš dostaneš“. Cvikov si vytvořil šanci po pravé straně a Záhorský se opět nemýlil – 2:1. O 6 minut později bylo opět srovnáno, Železný zatáhl míč po své pravé straně a ve vápně našel Gschwentnera – 2:2. V 69. minutě Rapid dokonal zasloužený obrat a poprvé v sezóně se trefil debutující Jakub Dvořáček, kdy z malého vápna zakončil hlavou. Od té doby se hra velmi kouskovala, domácí hráči se spíše soustředili na komunikaci s rozhodčím Rymplerem a už ne tolik na fotbal. Hlavnímu sudímu došly nervy v 71. minutě a poslal domácího Vacka do sprch. Od té doby byl už na hřišti jen jeden tým a to Rapid. V 80. minutě po chybách obrany přidal Gschwentner svůj druhý gól v zápase a v 90. minutě krásnou přihrávkou Landyše Gschwentner dokonal hattrick. Domácí Tima ještě v nastavení upravil skóre na konečných 3:5, to už ale nic neřešilo a Rapid se mohl radovat z první jarní výhry.

Sestava: Kulich Bronislav, Mikač Tomáš, Vimmer Tomáš, Dvořáček Jakub, Musil Dominik, Železný Jan, Jursa Martin, Landyš Jan, Jakubec Štěpán, Dvořáček Matěj, Gschwentner Roman
Lavička: Bohata Tomáš, Holas Radek, Pomeisl Vít
Góly Cvikov: Záhorský Samuel (9′, 59′), Tima Václav (90′)
Góly Rapid: Vimmer Tomáš (34′), Dvořáček Jakub (69′), Gschwentner Roman (65′, 80′, 90′)

I.B třída bude pro Rapid pokračovat domácím zápasem proti TJ Doksy. Zápas se odehraje 10.4.2022 od 16:30 hodin ve Svojsíkově ulici.

Mládež:

Dorost U19 měl volné kolo a 10.4.2022 se od 10:00 hodin představí v areálu Břízky proti Jabloneckému Mšenu.

Dorost U17 přehrál venku Hodkovice 0:7 a v neděli od 10:00 vyzve ve Studánce v derby Ruprechtice.

U15 prohrála v Lomici 8:3 a společně s U13 vyzvou v dalším kole doma Studenec v neděli od 9:30.

A-týmu U13 se podařilo porazit Lomnici těsně 4:3, B-tým vyhrál 9:1. Jejich zápasy začínají po U15 od 11:15 hodin.

Přípravka U11 se zúčastnila turnaje ve Varnsdorfu a nejmladší kategorie U9 hrála turnaj na stadionu U Nisy.

 

Přejít nahoru